Duygu ve Farkındalık Danışmanlığı

Duygu ve Farkındalık Danışmanı / API (Attachment Parenting International), Doğal Ebeveynlik Şiddetsiz Şefkatli Ebeveynlik Destek

Kişisel yolculuğumda, batının bilgileriyle doğunun bilgeliği, hem aklımda, hem de gönlümde harmanlanıp buluşunca, “Duygusal zeka danışmanı” yerine, bugüne kadarki bütün şapkalarımı bir çırpıda birleştiren 'Duygu ve Farkındalık Danışmanı' olmayı seçtim.

Nisan 2018'de API (Attachment Parenting International) - Doğal Ebeveynlik, Şiddetsiz Şefkatli Ebeveynlik Lideri akreditasyonumu aldım. Yılların kişisel ve mesleki birikimini bütünleyen bu yaklaşım yaşamımı, yüreğimi ve ruhumu yansıtıyor. Doğru anlaşılması için anne-babalara destek vermek istiyorum.

www.attachmentparenting.org

Danışmanlık ve Eğitimler nerede oluyor?

İstanbul, Avrupa yakasında Do-um'da ( Emirgan ) yalnızca randevulu görüşme yapılır.
Görüşmeler İngilizce, Fransızca ya da Türkçe yapılmaktadır.

Avrupa Yakası (Emirgan): do-um@do-um.com

http://do-um.com/content/Suheyla-Pinar-Alper_76.aspx


Kimlerle çalışıyorum?

Herkesle. Öğrenmek ve gelişmek isteyen anne ve babalarla, gençlerle, öğretmenlerle, yetişkin erkek ve kadınlarla çalışıyorum. Rahatlamaya ve iyi hissetmeye hepimizin ihtiyacı var, yeter ki bu sürece emek vermek isteyelim.

Psikolog, psikiyatrist ya da hekim değilim. Duygu ve Farkındalık danışmanıyım (Eğitim Bilimci ve Sosyolog). Çocuklara da onları zorlayan olaylarda, kendi kendilerine destek olabilmeleri için EFT öğretiyorum.

Niçin görüşmek isteyebilirsiniz?

Dışarıdan bakıldığında sıradan görünebilen ama içinizde yoğun yaşadığınız yaşam süreçleri sizi zorladığında, yargısız ve sorgusuz sualsiz, sizi dinleyen usta bir kulak iyi gelir. Rahatlamak ve neyi neden hissettiğinizin farkına varmak bile büyük değişimlerin kapısını açar. Bu kapıyı birlikte aralayabiliriz.

İş değişikliği, işsizlik, evlilik, doğum, anne-baba olmak, anne-baba olamamak, sınav, göç, eş ya da sevgiliden ayrılma, hastalık, ölüm gibi duygu yüklü yaşam olaylarıyla baş edebilmek bazen fazlaca zorlayıcı olabilir. Size nasıl bir destek verebileceğimize birlikte bakabiliriz.

Sadece kendinizi daha iyi tanımak, ya da rahatlamak istediğiniz için görüşebiliriz.  

Hayatta seçimlerinizin çoğalması için ve daha donanımlı olmak için eğitimler almak isteyebilirsiniz, o zaman da görüşebiliriz.

Kişiliğinize, varlığınıza ve özelinize saygı, bireysel görüşmelerde de, eğitimlerde de, birlikte alacağımız yolun temel taşıdır. Danışman ve danışan karşılıklı bir güven ve saygı çerçevesinde bağ kurarız. Başarı ve olumlu gelişmeler daima danışana aittir, benim görevim bilgi ve deneyime dayalı ışık tutmak, seçeneklerinizi fark etmenizi sağlamak için size rehber olmaktır.