Yorumlar

İsimlerini vererek deneyimlerini açık yüreklilikle paylaşan tüm danışan ve katılımcılarıma gönülden teşekkür ediyorum.


Hayatımın inişli çıkışlı yollarında tanıdığım, şifalı, sevgili Süheyla hanım, size müteşekkirim. Nice düğümlere çözüm olmanız dileğiyle.

Gülnur Akoğlu, İstanbul
Suheyla is not only a consultant in communication and emotions; I feel she is a true healer and I have benefited greatly from her energetic work as well. She worked with me through a difficult process in my life and she was able to help me unearth hidden realities that I had not been aware of.
On top of that she gave me tools I can keep on using to work on myself and make my life better. I am so grateful for the journey we travelled together. She is also perfectly bilingual, her English is impeccable which was fantastic for me being a foreigner in Istanbul.

Marijke Jordens, Istanbul

22 Kasım'da gerçekleşen Nasıl Konuşalım ki Çocuklarımız Dinlesin? Nasıl Dinleyelim ki Çocuklarımız Konuşsun? eğitimi benim için çok faydalı oldu.

 Süheyla Hanım hem açık ve net anlatımıyla, hem de eğitim esnasında yaptığımız küçük oyunlarla oğlumla nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimi anlattı.

 Bilinçli anne ve babalar olarak ne kadar çok kitap okusak ve bu kitaplarda okuduklarımızı uygulamaya çalışsak da bir uzman tarafından verilen eğitimlerin her zaman daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Her türlü iletişimin başının duygusal farkındalık ve anlama-empati yapma olduğunu, ve bunu çocuğuma nasıl yansıtabileceğimi öğrendim.

Süheyla hanım birebir kafamdaki tüm soruları içtenlikle cevapladı, bana çözüm önerilerinde ve tavsiyelerde bulundu.

Bu tarz eğitimlere diğer anne babaların katılmasını şiddetle öneririm. Bize normal gelen bazı iletişim kurma şekillerimizin bile çocuğumuzu olumlu/olumsuz etkileyebileceğini ve farkındalık oluşturarak bunu  çevremizdeki herkes ile olan iletişimizde kullanabileceğimizi anladım. Böyle bir eğitim düzenlendiği için ve Süheyla hanım gibi biriyle tanışma imkanı bulduğum için teşekkür ederim.

 
Burcu Tözün Organ, İstanbul
Süheyla hocamız “Emotional Intelligence”, Duygusal Zeka eğitimini, 2006 senesinde Dünya Bankası, Ankara ofisinde iki gün süren bir Workshopda, benim bulunduğum gruba anlattı.  Bu toplantı, bu zamana kadar gerek Banka içinde, gerekse Banka dışında gördüğüm en yararlı,en aktif, toplantıydı. Süheyla Hocamızın bilgisi, anlatımdaki netliği, ses tonu, vücut dili, bütün ofisimizi iki gün boyunca toplantının içine çekti. Gerçekten duygusal zeka eğitimi bana değişik bir bakış açısı getirdi. Empati yaptığımı biliyordum ama meğer ben öyle sanıyormuşum. Bunları gerekli olduğu zamanlarda kullanmadığımı fark ettim . Simdi 2013 senesinde kendimi tahlil ettiğimde hakikaten bu öğretiler sayesinde ne kadar yol kat ettiğimi gördüm. Süheyla Hoca ile bu bilgileri tazelemek ve yeni bir şeyler öğrenmek ve paylaşmak çok isterim. 

Hülya Bayramoğlu, Ankara
Kapıdan girdiğiniz ilk anda sizi sorununuzdan bağımsız olarak sadece insan olduğunuz için seven ve değerli bulan, profesyonel yaftalamalarla değil, sizi öncelikle sevgiyle kuşatıp sonrasında sorununuza ışık tutan bir şefkat ustası Süheyla Pınar Alper.
Senelerce klinik psikologlardan destek almış ve bunun da önemini ve değerini asla yadsımayan  bir danışan olarak yorumlarımın ziyadesiyle dürüst olduğuna inanabilirsiniz.
Yolumun Süheyla Pınar Alper ile kesişmesi sayesinde, psikolojik danışmanlık sonucu edindiğim kendime dair haritanın, içimdeki defineye ait olduğunu fark ettim. Bunun o kadar farkında değildim ki, afalladım. Ama Süheyla Pınar Alper elimden tuttu, elindeki feneriyle haritanın yollarını bir bir benimle arşınladı. Tökezlediğimde beni yargılamadı, içimdeki çocuğu kucakladı, yaramın ne kadar acıdığını benimle hissetti ve beni ayağa kaldırdı. Bununla da kalmadı artık onsuz yol almam gereken zamanlar da olacağı gerçeğiyle beni tanıştırdı ve tökezlediğimde neler yapabilecepime dair beni bilgilendirdi. Bana geçici bir pansuman yapmadı, kalıcı bir rehberlik sundu.
İçimdeki hazineyi, nam-ı diğer ‘içimdeki çoçuğu’ gösteren bu dünya tatlısı insandan danışmanlık almak, gerçek bir zevk ve ayrıcalık. Neyse ki onun içinde hepimize yetecek kadar ışık var. 

Aydan BAYIR, İngiltere
Hem aklımıza, hem ruhumuza, hem damağımıza hitap eden Cumartesi günü için çok teşekkür ederiz. Haberlerinizi bekliyoruz.

Gizem Alav Sapçı, İstanbul
Vaktin nasıl geçtiğini anlamadım. Bir an duygularımın farkında olmadığımı ve çevreme olumsuz duygular yayabildiğimi fark ettim. Benim için çok olumlu oldu. İçimdeki çocuğa ve duygularıma daha çok önem vermem gerektiğini anladım.

Serap Ağtaş, Ankara
“Hayatım değişti” ifadesini kimi zaman anlamını tam karşılamayan durumlarda da kullanırız; ancak benim Süheyla Pınar’la tanışmam kelimenin tam anlamıyla hayatımı değiştirdi. Bana yepyeni bir dünyanın kapılarını araladı ve o dünyaya ait olduğumu hissettirdi. Kendime en uygun yolu bulmamda sonsuz sabrı, engin tecrübesi ve sıcak dostluğu ile bana hakkını asla ödeyemeyeceğim bir iyilik yaptı. Onunla tanışmış olmayı hayatımın en büyük şanslarından biri sayıyorum, sizin de kendinize bu şansı sunmanız naçizane önerim… Herkese iyi insanlarla dolu güzel günler dilerim…

Ezgi SAKMAN, Ankara
Bilgi aktarımı ve uygulamanın birlikte oluşu eğitim açısından çok başarılı oldu. Ayrıca Süheyla hanımın olumlu tarzı konuya daha istek ve dikkatle katılmamı sağladı. Bu değerli bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ebru Yalçınkaya, Ankara
Bilinenler bir kenarda bilgi diye birikmeye başladığında, aynı rafta duran resimsiz teorik kitaplara benziyorlar. Sizin sunmuş olduğunuz eğitimde ben kitabı raftan indirdim ve örneklerinizle resimlendirerek tekrar anımsadım.

Bilen Şener, Ankara